.

.
Ekşi Beşiktaş. Blogger tarafından desteklenmektedir.

.

.
4 Mart 2011 Cuma

Tek Bilet İki Maç

Yarın kadın basketbol takımımız saat 13'te Fenerbahçe'yi, erkek basketbol takımımız 15'te Oyak Renault'u konuk edecek. Yönetim de maçları bitiştirip tek bilet uygulamasına geçmiş. Yıllardır olması gereken bir uygulamaydı bu.

Çok eskisini hatırlamıyorum. Eskiden tek bilet alırdın. Salona 12'de girerdin, akşama kadar aynı salonda yerinden kalkmadan basketbol izlerdin. Hani yıllardır, "basketbol seyircisi" denen bir kitle var ya, öyle oluşmuştu. Şimdi o kadarına gerek yok. Gerek var da, imkan yok. Çünkü Beşiktaş'ın kendi salonu var, amatör branşlar bu şekilde organize edilebilir. 

Erkek basketbol, kadın basketbol, voleybol vs... Hepsi birbirine eklemlenebilirler. Bunun için yapılması gereken, federasyonların kafa kafaya verip çalışmaları, anlayış göstermeleri ve biraz daha esneklik yapmaları. 

Beşiktaş kulübü bilet satışını "fiyat" üzerinden değil, "ürün" üzerinden yapmalı dediğimizde boşuna demiyorduk. Fiyat ne istiyorsan o olsun ama bana daha fazla maç ver, daha fazla kalite ver, daha fazla zeka ürünü malzeme sun. Futbolda fiyat artıyor, kalite sabit. Basketbolda fiyat düşüyor, kalite sabit yine gelen yok. O zaman yapman gereken kaliteyi artırmak.
İki maçın birbirine bağlanması da bu açıdan alkışa değer. Dilerim bu uygulama hep böyle sürer.

PROTOKOL TRİBÜN  150,00 TL
BENCH ARKASI  50,00 TL
DİĞER TRİBÜNLER 10,00 TL

Bakın resmi sitede şöyle bir de not düşülmüş; 

"Taraftarlarımızın bu karşılaşmalara rahat ulaşımını sağlamak için, 5 Mart Cumartesi günü 12.00-14.30 saatleri arasında Zincirlikuyu Metrobüs istasyonu önünden servisler hizmet verecektir."

10 numara çalışma... 

Siz böyle incelikleri yapın, vazgeçmeyin, geliştirin, ısrar edin. Karşılığını alacaksınız.

Artık, taraftar gelmiyor diye de sızlanmayı bırakın.

Ara