.

.
Ekşi Beşiktaş. Blogger tarafından desteklenmektedir.

.

.
20 Ekim 2009 Salı

Şampiyonlar Ligi

Beşiktaş öyle bir takım ki Şampiyonlar Ligi'ne katıldığında Şampiyonlar Ligi'nin izlenme oranını bile ciddi oranda düşürüyor. Star TV bile bugün birbirinden çekişmeli onca maç varken yayın yapmayı tercih etmiyor. Anlamakta güçlük çekiyorum, bu kanal bu yayınları satın almadı mı? Aldıysa neden yayınlamıyor, yayınlamayacaksa neden satın almış? Maliyet hesaplarını anlarım da, neden bu Beşiktaş'ın olduğu seneye denk gelmek zorunda? Hiç şüphesiz Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yer almadığı bir Şampiyonlar Ligi Türk medya mensubu için, Türk halkı için çekici değil. İşte Türkiye böyle bir yer. Futbolun gerçek anlamda sevilmediği, takip edilmediği ve sadece Galatasaray - Fenerbahçe rekabetinin yaşatıldığı bir alan. Sporu Fener-Galatasaray rekabetine sıkıştırırsanız bu düzenden üretilen ülke sporcusunun da hali -en fazla- bu oluyor. Yıllarca Galatasaray'ın almış olduğu UEFA Kupasından bahsedilmedi mi bu ülkede? Sonra o UEFA Kupası'nın finali bile canlı yayınlanmadı oysa ki. Bu sene bir Türk takımı Şampiyonlar Ligi'ne katılıyor mu o bile sadece belli mecraları takip edenler için muğlak. Beşiktaş yarın 2009-2010 sezonunun Türk futbolu için en ciddi sınavına çıkacak; Alman şampiyonu ile Türkiye şampiyonu. Medya bu tarz fırsatları yılda 1-2 kere bulabiliyor. Peki Beşiktaş bu alanı medyada bulabiliyor mu? Wolfsburg-Beşiktaş maçı Fenerbahçe ve Galatasaray'ın "dandik" Avrupa Ligi maçları yanında sizce de sönük kalmıyor mu? Hadi kalsın onda da değilim, bugün ne güzel maçlar var arkadaş. Bıraktım Fener-Beşiktaş'ı, futbol severler için şunları yayınlayın arkadaş. Sonra da devlerin arenası, hayallerin gerçek olduğu bilmem ne arenası gibi abuk reklamlar yapmayın. Rapid Bükreş'inize de size de..!

11 Yorum:

Fatih dedi ki...

herkes yerini bilecek.

Pamukk dedi ki...

dsmart satma peşindeler heralde. Allah belanı versin star

Müfit dedi ki...

D-smarttan 3 maç yayınlıyorlar, 2si şifreli kanallarda 1 i d-sporda, bu maç esnasında diğer maçlarda gol olursa stüdyoya bağlanıp golü verip maça dönüyorlar.
Aslında her maç akşamı en az 1 maçı ulusal bir açık kanaldan yayınlama zorunlulukları var ama Doğan grubu bu, hertürlü üç kağıt mübah.
Yani yayın olayının BJK GS FB ile alakası yok.
Diğer görüşlere katılıyorum, ama umut verici bir futbol oynasak ya da grupta iddialı olsak medya da biraz daha fazla ilgi gösterir diye düşünüyorum.

çimento dedi ki...

D smart yüzünden vermiyorlar Beşiktaş'la bir alakası yok. Star Aydın Doğan'ın eline geçti mertlik bozuldu.

çimento dedi ki...

@müfit

o 1 maçı o ülkenin takımının maçlarıysa yayınlamak zorundalar ve bu CL için geçerli değil. CL'de her türlü o ülkenin takımının her maçını açık kanaldan vermek zorundalarken Europa League'de ise dediğin gibi her ülkenin 1 takımının maçını açık kanaldan vermek durumundalar ve gidip 2 takımın maçını da açık kanaldan vereceğiz diye yalandan sanki kendi insiyatiflerinde bir olaymış ve jest yapmış gibi görünürlerken yine dönüp dolaşıp 1 maçı açık kanaldan veriyorlar, o kanal da Digiturk platformunda yer almayan TNT kanalı oluyor. Çok akıllılar ya sağolsunlar.

M.A.F dedi ki...

Star Tv'ye sallamıştım bende mail atarak.cevap şöyle;

20.10.2009 13:55:51 tarihinde tarafımıza göndermiş olduğunuz mailinize ilişkin cevabımız aşağıda yer almaktadır.

Star Tv yayınlarına göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.Belirtmiş olduğunuz maç yayını yayın akışlarımızda yeralmamaktadır.

Star TV yayın akışı ile ilgili tüm bilgileri http://www.startv.com.tr internet adresinden ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Star TV ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren Alo Star'ı arayarak veya bizeyazin@startv.com.tr mail adresimizden ulaşarak bildirebilirsiniz.


so what ?

Jessie dedi ki...

D-smart yüzünden vermiyorlar derken? dsmart geçen sene de vardı. 1 maçı canlı 1 maçı banttan star tv veriyordu. kalan maçları dsmart kanalları veriyordu.

matiasemilio dedi ki...

Beşiktaş'la alakası yok CL yayınlarının..yaklaşık 10 yıldır hiçbir takımımız olmasa bile salı çarşamba izlerdik maçları..

gökhan dedi ki...

biryerlerde starın haftada iki maç yayınlama hakkı var gibisinden birşeyler okumuştum. cska-manu ve bizim maçı yayınlayacakları için salı gününü boş geçmiş olabilirler.
tamamen sallıyorda olabilirim.

kma dedi ki...

jessie'nin yorumuna katılıyorum.

fener veya gese, şampiyonlar liginde olsaydı bugun maçlar yayımlanırdı. avrupa maçları günü perşembedir havası var şu an.

bu havanın sebebi de biraz beşiktaşın kötü bir sezon geçiriyor olması. üst tura çıkabilecek bir potansiyel görülseydi hava değişirdi. en azından buna inanmak istiyorum..

Jean-Pierre dedi ki...

.ütopik protesto kampanyası bu..maçı herkes alman kanalından izlesin,raitingleri düşsün starın..bir dahaki maçlarda rus ve ingiliz kanallarıdan izlensin..zaten ilker yasin falan anlatıcak yine hiç gerilmeyelim boş yere

Yorum Gönder

Ara